TURNUSY REHABILITACYJNE

Turnusy rehabilitacyjne mają na celu m.in. polepszenie samopoczucia i sprawności fizycznej, nawiązanie kontaktów z osobami z podobnymi dysfunkcjami, ale także, a może przede wszystkim integrację społeczną polegającą na wspólnym aktywnym spędzaniu czasu pod opieką wykwalifikowanej kadry w postaci kierownika turnusu oraz rehabilitantów.

Z turnusów rehabilitacyjnych mogą skorzystać osoby niepełnosprawne z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Każdy zainteresowany spełniający kryterium dochodowe może ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, w tym celu należy udać się do odpowiedniego dla miejsca zameldowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wysokość dofinansowania jest uzależniana jest od stopnia niepełnosprawności. Wszystkie przedstawione poniżej ośrodki posiadają aktualny wpis do rejestru.

Dla osób nieposiadających orzeczenia o stopniu niepełnosprawności proponujemy pobyty profilaktyczno-lecznicze i wczasy zdrowotne promujące zdrowy tryb życia, aktywne spędzanie czasu wolnego, walkę ze stresem.

Wśród proponowanych zajęć nie zabraknie m.in.: wieczorków przy muzyce, biesiad przy ognisku, wycieczek pieszych, autokarowych i rowerowych, spotkań ze specjalistami z zakresu zdrowego żywienia.

Pobyty te są idealne dla osób ceniących sobie wygodny kompleksowo zorganizowany wypoczynek dla całych rodzin.

W 2016 roku proponujemy turnusy rehabilitacyjne z dojazdem autokarem z Wrocławia.

turnusy-01Sabrinowo – Ośrodek „Adhara”

Sarbinowo – spokojna miejscowość letniskowa położona nad brzegiem Bałtyku, oddalona 7 km od Mielna i 30 km od Kołobrzegu. Szerokie, piaszczyste plaże zachęcają do kąpieli morskich i plażowania. Najważniejszym zabytkiem i charakterystyczną budowlą w Sarbinowie jest kościół z 1856 r. z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta.

więcej

turnusy-02Mrzeżyno – Ośrodek „Nadmorski”

Mrzeżyno miejscowość wczasowa 18 km na zachód od Kołobrzegu. Oddzielone od morza szeroką piękna plażą i pasmem wydm porośniętych sosnami tworzy mikroklimat morski charakteryzujący się małymi wahaniami temperatur i dużą zawartością jodu zalecanego w leczeniu alergii i chorób górnych dróg oddechowych. Ośrodek położony ok. 150 m od plaży.

więcej

turnusy-03Duszniki Zdrój – Ośrodek „Belweder”

To znane uzdrowisko położone w Kotlinie Kłodzkiej. Klimat o charakterze bodźcowym, jaki jest w Dusznikach wpływa bardzo korzystnie na schorzenia alergiczne. Wody mineralne, z których słyną Duszniki są bardzo pomocne przy schorzeniach układu pokarmowego. Atutem uzdrowiska jest jego niewielka odległość od świetnie przygotowanych stoków narciarskich.

więcej

turnusy-04Dąbki – Ośrodek „Argentyt”

Dąbki – to maleńka, urokliwa miejscowość, położona na wąskiej mierzei między morzem a jeziorem Bukowo. Występuje tu wspaniały mikroklimat, charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod, soczystym, morskim powietrzem, a wraz z okolicznym, pięknym, sosnowym lasem gwarantują zdrowy wypoczynek przez cały rok. Ośrodek oddalony jest 100 m od piaszczystej plaży i 50 m od jeziora.

więcej

turnusy-05Kołobrzeg – Hotel „Amber”

Kołobrzeg to miasto położone na Równinie Białogardzkiej u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Znajduje się tam port handlowy, pasażerski i rybacki, kąpielisko morskie oraz uzdrowisko – liczne sanatoria i domy wypoczynkowe. W mieście i jego okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. W Kołobrzegu popularne jest leczenie chorób górnych dróg oddechowych i krążenia, chorób stawów, jak również zaburzeń przemiany materii (cukrzyca).

więcej

turnusy-06USTRONIE MORSKIE – CECHSZTYN

Ośrodek położony położony jest w nadmorskiej strefie klimatycznej ok. 200m od plaży.

REHABILITACJA – Fizykoterapia: sollux, lampa BIO-V, diadynamik, prądy interferencyjne, jonoforeza, lasetronic, magnetronic, ultradźwięki, Hydroterapia: kąpiel solankowa, kąpiel perełkowa, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych oraz tlenoterapia, inhalacja, okłady borowinowe i parafinowe.

więcej

turnusy-07Krynica Morska – Sanatorium Zefir

Krynica Morska – jest jednym z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Usytuowana na północy kraju, na małym skrawku lądu Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego. Porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo bukowym lasem. Od dziesiątek lat miejscowość przyciąga tysiące turystów.

więcej